Warto zobaczyć na Helu

Hel jest wyjątkowym miejscem, leży bowiem na samym końcu Mierzei Helskiej. Mieszkańcy półwyspu nazywają to miejsce początkiem Polski. Jest to miejscowość letniskowa dająca turystom różne możliwości wypoczynku: tradycyjnego na plaży lub bardziej urozmaiconego z elementami zwiedzania czy aktywnego spędzenia letniego urlopu. Hel ze względu na swoje położenie geograficzne oraz miejsca, w których można przyjemnie spędzić czas jest miejscowością bardzo popularną wśród turystów, dlatego też jest tam wiele miejsc, w których można się zatrzymać na czas urlopu. Są to między innymi domki letniskowe, ale także pensjonaty, apartamenty oraz wygodne prywatne kwatery. Baza noclegowa jak widać jest imponująca ( dostępna np. w meteor-turystyka.pl pod hasłem noclegi Hel.

Plaże w Helu są piękne, szerokie i ze złocistym piaskiem, chętnie odwiedzane przez turystów w każdym wieku. Hel otoczony jest wodą z trzech stron, leży bowiem na cyplu, zatem każdy z pewnością bez trudu znajdzie miejsce, w którym będzie plażował i zażywał kąpieli. Na jedną z plaż można się dostać spacerując promenadą, na inną z kolei trzeba dotrzeć przez las. Po kilku godzinach wypoczynku na złocistym piasku warto udać się na spacer po miejscowości, ponieważ nie brakuje w niej miejsc wartych zobaczenia. Można zacząć od wybrania się na ulicę Wiejską, gdzie znajduje się pełno przytulnych restauracyjek w których specjalnością są oczywiście ryby. Na tej ulicy można podziwiać domy pochodzące z XIX wieku. Innym miejscem godnym uwagi jest z pewnością helskie fokarium. W tym miejscu żyją foki szare, które niegdyś były powszechnym gatunkiem w wodach Bałtyku, dziś niestety jest ich coraz mniej. W fokarium pracownicy opiekują się słabymi fokami a następnie wypuszczają je do morza. Wczasowicze spędzający urlop na półwyspie chętnie odwiedzają to miejsce – jeśli mają szczęście mogą trafić na porę karmienia podopiecznych fokarium. Kolejnym miejscem, które warto odwiedzić jest znajdujące się nieopodal Muzeum Rybołówstwa, które mieści się w dawnym kościele ewangelickim. Oczywiście w Helu można spędzać czas także aktywnie na przykład wybierając się na rowerową wycieczkę do oddalonej o kilkanaście kilometrów Jastarni. Warto wybrać trasę prowadzącą przez leśne ścieżki, gdzie jest wyjątkowo pięknie.

Hattama

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>