Gdynia – rozrywka i nauka

To jaką formę wypoczynku wybierzemy zależy od naszych ambicji i preferencji. Jedni są zapracowani, dlatego chcą urlop spędzić spokojnie i raczej stacjonarnie nie ruszając się z bazy noclegowej . Inni preferują aktywny wypoczynek, chcą się po prostu wyszaleć i spędzić niezapomniany urlop. Istnieje także grupa osób, które chcą połączyć wypoczynek z nauką i dowiadywaniem się ciekawych rzeczy. I właśnie dla tej trzeciej grupy powstało jedno z najbardziej popularnych obecnie centrów nauki w naszym kraju.

Gdyński Eksperyment powstał w 2000 roku dzięki funduszom unijnym. Jest to miejsce idealne dla młodzieży i dorosłych. Jego fenomenem jest to, że nie ma w nim nauki przedstawionej w czystej teorii. Wszystko można sprawdzić samemu, dotknąć a nawet przeprowadzić mały eksperyment. Muzeum dedykowane jest głównie najmłodszym, jednak nie brakuje tu również dorosłych, którzy pod „przykrywką” przyjścia z dziećmi sami chcą się zabawić w ciekawy i rozwijający sposób. Miejsce to daje do myślenia, pobudza wyobraźnię młodych osób i otwiera przed nimi pozytywne strony nauki, pokazując jak może być ciekawa. Sam obiekt ma prawie 4 km2 powierzchni, tak więc szybko się z niego nie wyrwiemy. Jednak biorąc pod uwagę ilość ciekawych rzeczy, to nie odczuwa się tak długiej drogi. Muzeum posiada około 200 miejsc interaktywnych, gdzie możemy sami przekonać się jak przebiega dana reakcja lub przeprowadzić eksperyment. Jeżeli mamy jakieś pytania, możemy skorzystać z pomocy pobliskich naukowych konsultantów, którzy pomogą nam w eksperymencie. Wszelkie działania oferowane tutaj, są w pełni bezpieczne i dostosowane do młodzieży. Nie ma tutaj ryzyka poparzenia się lub innych wypadków.

Bardzo dużym atutem jest to, że nie ma ograniczeń czasowych zwiedzania, tak więc będąc tu możemy bawić się i uczyć cały dzień. Centrum w Gdyni ma to do siebie, że nie ma tam „sztywnych” przewodników, którzy prowadzą nas i co do minuty mają wyliczoną trasę przemarszu po obiekcie. Tutaj mamy pełną dowolność – chodzimy i korzystamy z czego chcemy.  Warto przyjechać tu na cały dzień.

Hattama

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>