Grzybowo – poczuj bliskość natury

Grzybowo jest miejscowością turystyczno-wypoczynkową położoną w rejonie Trzebiatowsko-Kołobrzeskiego Pasa Nadmorskiego. Taka lokalizacja decyduje o szczególnych walorach przyrodniczo-geograficznych wsi. Na wydzielonym obszarze można zauważyć dużą różnorodność siedlisk sprzyjających egzystencji fauny i flory charakterystycznej dla tej części wybrzeża Bałtyku. Spacerując brzegiem plaży nietrudno zaobserwować zmieniające się warunki przyrodnicze. Masywne klify na wielu odcinkach stają się znacznie łagodniejsze, nie brak również obszarów piaszczystych, stanowiących miejsca wypoczynku turystów odwiedzających region w sezonie letnim.

Plaże w Grzybowie wyróżniają się znaczną szerokością, dochodzącą nawet do 40 m. Korzystne uwarunkowania geograficzne należą do najważniejszych atutów kurortu, co roku przyciągając urlopowiczów spragnionych słońca, złocistego piasku i relaksującego szumu fal. Zatoka Grzybowska stanowi naturalną przeszkodę dla zimnych prądów morskich mających wpływ na temperaturę lokalnych wód. Miejscowości sąsiadujące z Grzybowem znajdują się w bezpośrednim zasięgu chłodnego nurtu, natomiast ukształtowanie terenu w zatoce skutecznie osłabia jego działanie. W efekcie plażowicze mogą cieszyć się cieplejszą o kilka stopni Celsjusza wodą morską oraz spokojniejszym lustrem Bałtyku – fale są tutaj nieco mniejsze. Całkowita długość kąpieliska to aż 710 m, z czego ponad połowę stanowią odcinki strzeżone przez ratowników. Wody na tym obszarze spełniają międzynarodowe normy i zostały sklasyfikowane jako bezpieczne dla kąpiących się. Warto wspomnieć, że grzybowska linia brzegowa odznacza się wyjątkową czystością oraz jakością piasku. Jest on zdecydowanie delikatniejszy i ma nieco jaśniejszą barwę, niż na plażach należących do okolicznych kurortów. Dla tej części wybrzeża charakterystyczne jest również występowanie torfów. Stanowią one naturalne wzmocnienie wydm i przyczyniają się do rozwoju nadmorskiej roślinności. Obecność pokładów torfu wpływa na kształtowanie się różnorodności przyrodniczej regionu, stwarzając tym samym warunki sprzyjające osiedlaniu się wielu gatunków fauny i flory.

Grzybowo stanowi wymarzone miejsce wypoczynku dla osób pragnących poczuć bliskość natury i zachwycić się niezwykłą rozmaitością form krajobrazowych wybrzeża Bałtyku. Do przyjazdu zachęca dostępność noclegów (pokoje i apartamenty na Meteorze), a także ceny zakwaterowania. Są one znacznie niższe, niż w pobliskim Kołobrzegu, dlatego wybór Grzybowa pozwoli zaoszczędzić znaczną sumę z domowego budżetu.

Hattama

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>