Huta Szkła „Violetta” w Stroniu Śląskim

Stronie Śląskie reklamuje się jako „gmina aktywna z natury”. To hasło doskonale oddaje charakter miejsca, ogromną liczbę możliwości spędzania czasu, a także posiadanie cennego atutu, jakim jest bliskość cudownej, dziewiczej przyrody. Dzięki swojemu położeniu, jest niezwykle atrakcyjnym celem wyjazdów wakacyjnych oraz urlopów zimowych. Doskonale przygotowana oferta [noclegi Stronie Śląskie – http://meteor-turystyka.pl] sprawia, że zainteresuje każdego turystę.

Jedną ze sztandarowych atrakcji turystycznych miasta jest słynąca z perfekcyjnych wyrobów Huta Szkła Kryształowego „Violetta”. Obiekt został udostępniony dla zwiedzających, dlatego przebywając w miejscowości warto odwiedzić to słynne miejsce. Goście mają możliwość, by na własne oczy zobaczyć, jak wyglądają poszczególne etapy procesu powstawania towaru, który od 1864 roku trafia na sklepowe półki i zyskuje uznanie klientów. Podczas wycieczki po Hucie turystom towarzyszy przewodnik, który z pasją wyjaśnia, jak z bezkształtnej substancji stopniowo powstają unikalne arcydzieła. Oprowadzający w przystępny sposób odkrywa przed grupą arkana sztuki wytwarzania szkła kryształowego, które można zakupić jako pamiątkę sklepiku.

Innym obiektem otwartym dla ruchu turystycznego jest zabytkowa kopalnia uranu w pobliskim Kletnie. Pobyt w regionie stanowi niepowtarzalną okazję do zapoznania się w całkowicie bezpieczny sposób z tajnikami funkcjonowania tego niezwykłego zakładu. Obiekt zakończył pracę wydobywczą w 1953 roku, a dzięki wprowadzeniu najnowocześniejszych zabezpieczeń nie istnieje ryzyko skażenia promieniotwórczego. W średniowieczu był to obszar obfitujący w rudy żelaza i srebra, które aktywnie eksploatowano. Obiekt jest stale rozbudowywany, a jego ekspozycja wzbogacana o kolejne interesujące przedmioty. Odwiedzający mogą obejrzeć wystawę sprzętu wykorzystywanego przez górników, a na udostępnionym, kilkuset metrowym odcinku trasy zgromadzono kolekcję minerałów, które w sposób naturalny występują w okolicy. Są to np.: kwarc, ametyst oraz malachit. Barwne kamienie sprawiają, że wyprawa do Kopalni to ciekawa propozycja nie tylko dla dorosłych, lecz również dla ich najmłodszych pociech. Stronie Śląskie jest miejscowością przyjazną dla odwiedzających, o czym świadczy dostępność dużej liczby miejsc noclegowych. Goście mogą znaleźć zakwaterowanie w różnych rodzajach obiektów turystycznych, które łączy wysoki poziom świadczonych usług.

Hattama

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>