Karkonosze – niezwykłe miejsce w Polsce

Karkonosze to pasmo górskie należące do łańcucha Sudetów. Te niezwykłe góry możemy odnaleźć na zachodnim terenie Polski tuż przy granicy z Czechami. Duża ilość występujących tutaj szlaków turystycznych, atrakcji oraz ciekawych miejsc sprawia, że z roku na rok rejon ten odwiedzany jest przez coraz większą liczbę osób.

Karkonosze to unikatowe pasmo górskie. W regionie tym istnieje wiele uroczych miejscowości i miast, w których zatrzymują się przyjeżdżający tutaj turyści. Na ich terenie znajdziemy kilka Punktów Informacji Turystycznej, w których możemy otrzymać przewodnik turystyczny, w którym został zawarty szereg istotnych informacji. Bardzo przydatna okazała się mapka szlaków turystycznych oraz ciekawych miejsc. Dużą popularnością cieszy się także zakładka z bazą miejsc noclegowych oraz bazą gastronomiczną. Znajdziemy tam spis wszystkich funkcjonujących tutaj hoteli, pensjonatów, restauracji i zajazdów.

Ze względu na unikatowość tego pasma górskiego, powstał tutaj Karkonoski Park Narodowy, który chroni występującą tutaj przyrodę przed zniszczeniem. Obszar ten został włączony do Rezerwatu Biosfery UNESCO. Jego powierzchnia wynosi około sześćdziesiąt jeden hektarów. Karkonoski Park Krajobrazowy jest popularny głównie ze względu na licznie występujące tutaj malownicze wodospady. Najwyższym polskim wodospadem jest Wodospad Kamieńczyka, którego wysokość wynosi około trzydzieści kilometrów. Stworzono tutaj specjalne tarasy widokowe, z których możemy podziwiać ten niesamowity cud natury.

Nieopodal wodospadu możemy odwiedzić funkcjonujące tutaj Schronisko Kamieńczyk, które zostało wybudowane już w dziewiętnastym wieku. Istnieje tam wiele miejsc noclegowych oraz karczma, w której można spróbować regionalnych przysmaków. Kolejnym bardzo często odwiedzanym miejscem tego typ jest Wodospad Szklarki, którego wysokość jest równa trzynastu metrom. W bliskiej odległości istnieje Schronisko Kochanówka, które cieszy się ogromną popularnością. Jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w tym regionie jest Szklarska Poręba, czyli miasto, w którym panują iście alpejskie warunki klimatyczne. Znajdziemy tam wiele ciekawych zabytków oraz atrakcji turystycznych, a także co roku odbywa się tam mnóstwo ciekawych wydarzeń kulturalnych. Karkonosze to przepiękne pasmo górskie, które od wielu lat cieszy się dużym zainteresowaniem.

Hattama

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>