Konin – ciekawe miasto dla każdego turysty

Dlaczego warto wybrać się do Konina? Co sprawia, że to miasto jest z pewnością godne polecenia każdemu turyście? Z roku na rok do Konina przyjeżdża coraz więcej osób. Nic dziwnego – baza noclegowa (Konin noclegi), jak i cała towarzysząca turystyce infrastruktura jest tutaj naprawdę godna polecenia. W Koninie znajdziemy naprawdę niedrogie i komfortowe noclegi. Konin jest zatem miejscem często wybieranym przez turystów. Co warto zobaczyć w Koninie? Na co zwrócić szczególną uwagę w tym mieście?

W zależności od naszych zainteresowań, w Koninie znajdziemy adekwatne do swoich potrzeb atrakcje turystyczne. Największym uznaniem wśród turystów cieszy się niewątpliwie zabytkowa starówka, znajdująca się po lewej stronie przepływającej przez Konin Warty (Warta info). Trzeba wiedzieć, że Konin to miasto, które jest położone po dwóch stronach tej jednej z największych rzek w Polsce. Najwięcej architektonicznych zabytków znajdziemy po lewej stronie Warty, na zabytkowym Starym Mieście. Godne uwagi są na pewno tutejsze kamieniczki, które są zupełnie wyjątkowe. Trzeba przyznać, że są one także bardzo zróżnicowane. Uwagę turystów przykuwa przede wszystkim kamienica Jana Zemełki czy kamienica Grodzka. W tej okolicy znajdziemy jednak wiele innych obiektów, które również są godne uwagi każdego turysty. Warto zwrócić uwagę na przykład na synagogę i położony tuż obok żydowski "dom nauki". Ważnym miejscem na konińskiej starówce jest również pochodzący z klasycyzmu ratusz. Warto jednak zwrócić uwagę, że nie tylko Stare Miasto w Koninie obfituje w atrakcje turystyczne o charakterze historyczno-architektonicznym. Godny polecenia jest także zamek, który został zbudowany w XV wieku. Znajduje się on w innej dzielnicy Konina – Gosławicach. W tych okolicach znajdziemy także skansen, który również warto odwiedzić przebywając w pobliżu.

Okolice Konina są także godne polecenia. Szczególnie, gdy przyjeżdżamy do tego miasta latem, warto wybrać się nad miejscowe kąpieliska. W tych stronach znajdziemy bowiem wiele jezior, jak Jezioro Zatorze, Jezioro Turkusowe czy Jezioro Pątnowskie. Chociaż nie wszystkie z tych jezior to zbiorniki, w których możemy zażywać kąpieli, warto zwrócić uwagę na ich przyrodnicze aspekty. Tak więc Konin to miejsce, które naprawdę warto polecić każdemu turyście poszukującemu nowych, ciekawych miejsc.

Hattama

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>