Miejsce dla miłośników koni – Białogóra

Białogóra to miejsce idealne na spędzenie wakacji w siodle, miejscowość położona w Nadmorskim Parku Krajobrazowym ma w okolicy mnóstwo pięknych terenów do jazdy konnej. Corocznie jest odwiedzana zarówno przez zwykłych turystów, jak i miłośników koni, którzy korzystają z usług okolicznej stadniny. Białogóra to miejscowość typowo dla osób, które chcą odpocząć, gdyż nie znajdziemy tu hucznych imprez, wielkich atrakcji i ogromnego tłoku, a raczej możemy się spodziewać tu ciszy i spokoju. Będąc tutaj, możemy zapomnieć o szumie miasta, korkach i gonitwą za czasem.

Co jest jednak bardzo ważne, atutem tego miejsca jest jego wachlarz miejsc noclegowych (Białogóra noclegi). Białogóra posiada kilka ośrodków wypoczynkowych, jednak głównym obiektem jest właśnie stadnina koni w Rezydencji Myśliwskiej, która sprawia, że noclegi w Białogórze są na prawdę na wysokim poziomie. Rezydencja posiada hotel oraz kilka domków wypoczynkowych. Dodatkową atrakcją tutaj jest mini zoo, a główną oczywiście stadnina koni. W całym kompleksie znajduje się około 80 koni rasy trakeńskiej, które pochodzą z Prus Wschodnich. Stadnina zarówno prowadzi naukę jazdy od podstaw, ale również organizuje rajdy konne po pięknych okolicznych terenach. Dodatkowo na najmniejsze dzieci czekają zabawy z końmi, jazda na kucykach czy inne ciekawe atrakcje, jak na przykład mini zoo. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się oczywiście tutaj jazdy w terenie, a przede wszystkim galopowanie brzegiem morza, jest to niezapomniane przeżycie i bardzo przyjemne uczucie. Dodatkowo jest możliwość wynajęcia bryczki, która jeździ na trasie z miasta nad morze. Oczywiście w Rezydencji Myśliwskiej znajduje się także restauracja hotelowa, z której każdy może skorzystać.

Dodatkowymi atrakcjami na tych terenach są niewątpliwie lasy, bardzo bogate w owoce runa leśnego – grzyby i jagody, może to być znakomicie spędzony czas, a w dodatku bardzo smacznie, kiedy wieczorem zjemy nasze zdobycze na kolację. Istnieją tu również wypożyczalnie sprzętu rowerowego i po okolicznych terenach możemy urządzać sobie wycieczki rowerowe, a przede wszystkim rowery są bardzo popularnym środkiem transportu na plażę, gdyż ta jest oddalona o ponad półtora kilometra od miasta, warto to wiedzieć, planując wakacje w Białogórze, gdyż samo miasteczko nie leży nad morzem i trzeba poświecić trochę czasu na dojście na plażę, dlatego nie warto zabierać ogromnych leżaków i wyposażenia, która będzie nam bardzo ciężko donieść na miejsce podczas 20-minutowego marszu.

Hattama

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>