Na szlaku w Tyliczu

Przez Tylicz przebiegają szlaki turystyczne, warto bliżej się z nimi zapoznać i skorzystać z możliwości podziwiania przyrody właśnie wędrując po górskich ścieżkach. Przyjazna i dobrze zorganizowana baza noclegowa w Tyliczu może tylko zachęcać do tego, aby do tej miejscowości się wybrać. Z Tylicza prowadzą szlaki turystyczne do Huzar, czy do Powroźnika. Warto je przejść, ponieważ krajobraz jaki towarzyszy takim pieszym wędrówkom górskim jest wręcz nie do opisania. Pierwszy szlak jakim warto się wybrać jest ten prowadzący na Huzary, które są szczytem w paśmie Jaworzyny. Szczyt ten znajduje się na wysokości 864 metrów n.p.m. Turyści wędrujący po górskich szlakach, zanim dotrą z Tylicza do Huzar, muszą zmierzyć się z innym szczytem Beskidu Sądeckiego. Tym szczytem jest Szwarcowa, która zlokalizowana jest na wysokości 790 metrów n.p.m. Szlak ten jest dosyć łatwym i nieskomplikowanym szlakiem turystycznym. Jest on również stosunkowo dobrze oznaczony, więc nie powinno być problemów z odnalezieniem prawidłowej trasy. Wystarczy trzymać się koloru czarnego, którym właśnie ten konkretny szlak jest oznaczany.

Druga trasa turystyczna rozpoczyna się w Tyliczu i przebiega kolejno przez Szalone, skąd docieramy do szczytu Bradowiec znajdującego się na wysokości 770 metrów n.p.m. Po nacieszeniu się wspaniałym widokiem i przepiękną okoliczną przyrodą, należy obrać kierunek na Powroźnik, który jest ostatecznym celem wędrówki. Trasa ta przebiega przez przepiękne rejony Nowosądecczyzny, w dużej części przez lasy. Jej przejście nie powinno nikomu zająć więcej niż 3 – 3,5 godziny. Nie należy ona do tras trudnych dlatego praktycznie każdy turysta może zdecydować się na aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Oczywiście najwięcej turystów w tym rejonie korzysta z tras górskich w okresie letnim. Ci turyści, którym nie zależy na wysokich temperaturach powinni przemyśleć przyjazd do Tylicza wiosną, bądź wczesną jesienią. Jest to czas gdy turystów jest znacznie mniej, można więc spokojniej wędrować po górach i zachwycać się ich pięknem. Tak, czy inaczej koniecznie trzeba zorganizować sobie wygodne pokoje w Tyliczu, ponieważ miejscowość ta oferuje atrakcje, z których skorzystanie wymaga co najmniej kilku wolnych dni. Tylko wtedy naprawdę można w pełni poznać tę przepiękną miejscowość i skarby, które w sobie kryje.

Hattama

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>