Nieprzewidywalne Pieniny

Szukasz wspaniałej przygody na wakacje? Chciałbyś zrobić coś innego niż zwykłe podczas swojego urlopu? Idealnym rozwiązaniem będą Pieniny.

Na wstępie poszukaj noclegów w Pieninach. Świetną bazę noclegową znajdziesz w Krościenku, Szczawnicy i innych większych miejscowościach. Czasem może nawet warto poszukać czegoś mniejszego i kameralnego w zamian za ciszę, spokój i niskie ceny. Trzeba się jednak liczyć z tym, że w najbardziej popularnych miejscowościach są łatwe połączenia między szlakami, co znacznie ułatwia życie. Jednak jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem samochodu, to jak najbardziej możesz wybrać jakąś mniejszą miejscowość.

W górach nigdy nie wiesz co Cię spotka. Dlatego warto, żebyś pomyślał o tym przed wybraniem się na szlaki turystyczne. Co ze sobą zabrać? Każdy by to nazwał: same najpotrzebniejsze rzeczy. Jednak co się kryje za tym stwierdzeniem? Na pewno woda, dużo wody – szczególnie w upalne dni. Nawadniamy się w cieniu, piejmy małymi łykami. Po drugie jedzenie – to musi być coś energetycznego: banan, batonik, czekolada. Po trzecie ubrania: oczywiście płaszcz lub kurtka przeciwdeszczowa. Należy pamiętać, że w górach nigdy nie wiadomo na jaką pogodę się trafi. Rano może świecić słońce, a po południu może nas zastać na szczycie okropna ulewa, burza z gradem i inne przeszkody. Koniecznie należy zabrać nakrycie głowy i bieliznę na zmianę.

Innym koniecznym do wzięcia ze sobą przedmiotem jest oczywiście mapa. Wielu spyta po co, skoro szlaki są dobrze oznaczone, a jak zgubimy drogę to można zawsze kogoś zapytać. Otóż główna zasada w górach brzmi: licz na siebie. Gdy jest szczególnie parno i gorąco, koniecznie weź ze sobą krem z filtrem. Może być nawet 50 – uchroni przed poparzeniami słonecznymi, a i tak opalenizna jest zapewniona.

Teraz już tylko pozostaje wybór takiej trasy, która będzie odpowiednia dla Ciebie. Pierwszego dnia nie katuj się największymi wzniesieniami, wybierz te łagodniejsze na rozgrzewkę. W kolejne dni jak najbardziej możesz sobie poszaleć. Tylko pamiętaj – nic ponad swoje siły, nic na pokaz przed towarzyszami podróży.

Hattama

View more posts from this author
One thought on “Nieprzewidywalne Pieniny
  1. Alicja

    Szczawnica i w ogóle Pieniny to świetne miejsca na spędzenie pełnego atrakcji i wrażeń weekendu. Polecam wszystkim :)

     
    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>