Park Miniatur Latarni Morskich – w Pogorzelicy

Latarnie morskie – czy istnieje coś bardziej kojarzącego się z morzem? Według nas nie. Oczywiście nie próbujemy nikomu narzucić naszego zdania, ponieważ nie jest to naszym celem. Każdy z nas ma prawo do własnego zdania, a próba odbierania go komukolwiek powinna być surowo karana. Dzisiejszy tekst warto więc potraktować jako sugestię, która możliwe że pomoże wam w wyborze miejsca, w którym warto spędzić tegoroczne wakacje.

Naszą dzisiejszą propozycją jest nadmorska lokalizacja, a mianowicie Pogorzelica. Będąc tutaj warto odwiedzić Park Miniatur Latarni Morskich. Można powiedzieć, że na małym obszarze zebrano całą esencję pasa nadbrzeżnego. Nie wszyscy może zdają sobie sprawę, ale latanie morskie cały czas pełnią swoją funkcję, czyli ułatwiają nawigację statkom, ale tworzą też swoisty mur, którego żaden statek nie może przekroczyć. Dzięki takiej barierze każdego roku unikamy dziesiątek tysięcy wypadków w ruchu morskim, który wcale nie jest prosty. Oczywiście, jeśli ogląda się to z daleka, wydaje się to być niczym bułka z masłem. Prawda jest jednak zgoła inna. Co ciekawe, na tym niewielkim terenie zebrano miniatury wszystkich latarni morskich, które można odnaleźć na naszym wybrzeżu. Czyż to nie wspaniałe przedsięwzięcie? Może ono uzupełnić prawdziwe zwiedzanie latarni, ponieważ będziemy mogli się teraz z bliska im przyjrzeć. Ich niewielki rozmiar jest tutaj ich ogromną zaletą. Co ważne, w nocy mogą one pełnić swoją funkcję, ponieważ zamontowano w nich zminiaturyzowany system oświetleniowy.

Pogorzelica jako miejsce wypoczynku na pewno nikogo nie rozczaruje. Miejscowość posiada rozbudowaną bazę noclegową, która zadowoli nawet najbardziej wymagających odwiedzających. Szeroki wachlarz możliwości noclegowych sprawia, że każdy znajdzie tu odpowiednie dla siebie miejsce do spania. Wiele ofert noclegowych proponują tutejsze hotele, hostele, pensjonaty czy kwatery prywatne.

Hattama

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>