Podróż szlakiem żubra – Puszcza Białowieska

Białowieski Park Narodowy jest jednym z najstarszych z polskich parków. Jego część stanowi Puszcza Białowieska leżąca częściowo po stronie polskiej a częściowo po białoruskiej. To dziewicze, piękne, stare lasy pełne przeróżnych zwierząt, ptaków i chronionych roślin. Najważniejszym mieszkańcem puszczy jest oczywiście żubr. Właśnie tutaj prowadzi się jego hodowlę.

Szukając pomysłu na urlop warto przyjechać właśnie tutaj. Bez zbędnych tłumów turystów, w ciszy i spokoju na pewno prędzej zregenerujemy swoje siły. Nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć i przekonywać, jaki korzystny wpływ na organizm ma przebywanie w czystym, nieskażonym spalinami środowisku. Rezerwując nocleg (meteor) w dogodnym dla nas miejscu, możemy się w pełni odprężyć i zostawić daleko za sobą wszystkie problemy i kłopoty. O wyżywienie także nie musimy się martwić. Nawet wybredni turyści znajdą coś dla siebie. Każda pora roku jest dobra na podróż w białowieskie lasy, ale najpiękniej jest tutaj jesienią. Kolory, jakie wówczas przybiera las, są niepowtarzalne i wręcz bajkowe.

Przebywając tutaj na wakacjach warto odwiedzić pobliskie miejscowości, bo i w nich znajdziemy sporo atrakcji. W Hajnówce obejrzymy Park Miniatur, a także zabytkową cerkiew Świętej Trójcy. Jest też Park Wodny z przeróżnymi zjeżdżalniami. W pobliskiej Siemianówce znajdziemy jezioro z piękną plażą, zalew Bachmaty, a także dość popularny zalew w Repczycach.

Także miłośnicy sportu znajdą tutaj coś dla siebie. W Białowieskim Centrum Sportu odbywają się przeróżne mecze i imprezy sportowe. Można wypożyczyć rower, a zimą narty. Szlaki turystyczne zapewniają możliwość aktywnego wypoczynku. Stosunkowo nową atrakcją jest fotosafarii w Puszczy Białowieskiej. Z aparatem wybieramy się na polowanie. Po rzece Narew i Narewka organizowane są spływy kajakowe. Na odcinku 150 kilometrowej trasy możemy zobaczyć przepiękne widoki. Spływ można rozpocząć i zakończyć na dowolnym odcinku. Wzdłuż rzeki znajdują się przystanie kajakowe i pola biwakowe. Możemy także niektóre trasy pokonać drezyną rowerową.

Hattama

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>