Rabka-Zdrój alternatywa dla morza

Rabka-Zdrój jest miejscowością położoną na południu Polski w województwie małopolskim. Znana jest z faktu występowania tutaj bogatych źródeł wód mineralnych: sodowych i bromkowych. Miejscowość ta została założona w XII wieku, a o fakcie jej istnienia wspomina już sam Jan Długosz, który zachwyca się jej wodami mineralnymi.

Rabka-Zdrój ma bogatą historię lecznictwa dzieci czy też osób chorych na gruźlicę. Przed II wojną światową miejsce to było centrum leczenia dzieci, następnie w czasie okupacji niemieckiej służyło jako ośrodek dla szkolenia polskiej policji. Potem, już za czasów PRL-u była tutaj leczona gruźlica, do momentu kiedy nie przestała być ona chorobą społeczną. Miejsce to dysponuje czterema sanatoriami i szpitalami uzdrowiskowymi, a wszystko to znajduje się w centrum. Znajduje się tu również dziewięć ujęć wód głębinowych, z których najgłębsze ma 1200 m głębokości. Dzięki tym walorom, Rabka-Zdrój jest każdego roku odwiedzana przez setki tysięcy turystów, którzy wykorzystują ją do leczenia swoich schorzeń, bądź po prostu przyjeżdżają tu odpocząć. Miejscowość jest otwarta dla każdego, nawet dla osób z mniej zamożną kieszenią.

Nocleg w Rabce-Zdroju można znaleźć już od 25 zł za noc do nawet 300 zł, więc jeżeli chcemy tutaj zostać na dłużej to wystarczy jedynie znaleźć dobrą bazę noclegową. Standard zarówno tańszych, jak i drogich kwater jest bardzo wysoki i zapewnia udany, bezstresowy wypoczynek.

Dzięki tej miejscowości wiele osób odzyskało swoje zdrowie, jednak do Rabki możemy przyjechać po prostu w celu pozwiedzania pięknych terenów. Jednymi z najbardziej popularnych miejsc do zwiedzania w Rabce-Zdroju jest między innymi drewniany kościół z XVII wieku, który obecnie jest siedzibą Muzeum im. Władysława Orkana oraz pozostałości zespołu dworskiego również z XVII wieku.

W chwili obecnej miejscowość jest bardzo popularna i przyciąga do siebie setki ludzi każdego roku. Baza noclegowa jest dość duża, dlatego też możemy mieć pewność, że praktycznie zawsze otrzymamy tu możliwość noclegu. Jeżeli nie wiemy, gdzie chcielibyśmy wybrać się na wakacje to Rabka-Zdrój jest dla nas idealnym miejscem, które może nas niejednokrotnie zaskoczyć i dać wspaniałe wspomnienia.

Hattama

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>