Uherce Mineralne – mała wieś z dużą ilością atrakcji

Pomimo coraz większej popularności Bieszczady wciąż zachowują swój dziki klimat. Niestety to już nie te czasy kiedy to przez kilkudniowe wędrówki można było nikogo nie spotkać. Dzisiaj Bieszczady mocno się skomercjalizowały. Mieszkańcy tego regionu rzecz jasna pragną jak najwięcej skorzystać z niewątpliwych atutów przyrody. Mnóstwo wsi niegdyś żyjących głównie z rolnictwa, dzisiaj w Bieszczadach stawia na turystykę. Najlepszym tego przykładem jest wieś Uherce Mineralne. Niegdyś jej mieszkańcy utrzymywali się głównie z rolnictwa i wypasu owiec. Dzisiaj swój domowy budżet wielu pośród nich ratuje oferując noclegi. Za 20 zł wynajmiemy pokój z podstawowymi wygodami. Na terenie gminy nie brak też bardziej komfortowych obiektów. Miejsca noclegowe w Uhercach znajdziemy w hotelach oraz willach. W Bieszczadach zagościła też moda na luksusowe apartamenty.

Uherce Mineralne leżą na granicy Bieszczad i pasma górskiego podkarpackiego. Rzut beretem stąd do najatrakcyjniejszych pod względem turystycznym miejscowości jak Sanok, Ustrzyki Dolne czy Zwierzyn. W samych Uhercach znajduje się przepiękny wodospad uznany za pomnik przyrody. Zlokalizowany jest na rzece Olszanka, która łączy dwa rezerwaty przyrody w postaci Chwaniowa i Bobry w Uhercach. W Uhercach są dogodne połączenia autobusowe ze wspomnianymi wcześniej miejscowościami. Niebywałą atrakcją tej miejscowości jest największa w kraju wypożyczalnia drezyn rowerowych. Trasa wiedzie przez przepiękną linię kolejową zbudowaną jeszcze za czasów cesarstwa austriackiego. Będąc w tym regionie Polski nie można też nie odwiedzić Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Znajdujące się w nim muzeum przedstawia przepiękną przyrodę Bieszczad. Można podziwiać w nim szczątki pradawnych zwierząt. Niezwykle interesująco przedstawia się również oferta Parku Etnograficznego w Sanoku. To jedno z najpiękniejszych tego typu miejsc w Polsce. Można tu podziwiać chaty i umieszczone w nich eksponaty z kultury polskiej, ukraińskiej. Jedną z największych atrakcji Bieszczad jest jednak Jezioro Solińskie. Uherce Mineralne to doskonała baza wypadowa do zwiedzania Bieszczad. Wspaniałe połoniny, piękne widoki, doskonała infrastruktura corocznie przyciągają tysiące turystów.

Hattama

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>