Urlop w okolicach Beskidu Sądeckiego – Rytro

Rytro to wieś z wielowiekową tradycją, leżąca na terenie Beskidu Sądeckiego. Miejsce to każdego roku odwiedzane jest przez tysiące turystów, doceniających panujący tu spokój i nieskażone środowisko naturalne. Miejscowość znana jest od czasów Władysława Łokietka co sprawia, iż można zwiedzić tu wiele ciekawych miejsc turystycznych.

W Rytrze znajdziemy między innymi XIV-wieczny zamek, położony w malowniczej okolicy.
Na terenie wsi dostępne są ponadto komfortowe, w pełni wyposażone noclegi➲ pełne informacje tu. Rytro znane jest z dużych obiektów turystycznych, takich jak Perła Południa. Znajdziemy tu także pokoje noclegowe, udostępniane przez okolicznych mieszkańców.

Beskid Sądecki to region chętnie odwiedzany przez rodziny z dziećmi, wycieczki szkolne oraz grupy pracownicze. Doskonale zorganizowana turystyka oraz bliskość największych atrakcji regionu sprawiają, iż można tu spotkać turystów z całego kraju oraz z zagranicy.

Na terenie wzgórza zamkowego cały czas prowadzone są intensywne prace konserwatorskie oraz archeologiczne. Obiekt został w doskonały sposób odrestaurowany, co sprawia, iż doskonale prezentuje się na tle naturalnych, górskich widoków. Wiele osób odwiedza Rytro z uwagi na czyste powietrze, obecność wyjątkowych przedstawicieli fauny i flory oraz nieskażone środowisko naturalne. Region ten słynie ponadto z takich produktów, jak miód spadziowy, czy miodówka ryterska-> informacje tu.

Podczas urlopu warto odwiedzić także takie miejsca, jak Popradzki Park Krajobrazowy, czy park linowy dla dzieci i dorosłych. W pobliżu organizowane są również spływy kajakowe oraz spływy łodziami. Niedaleko zlokalizowany jest Ośrodek Narciarsko-Rekreacyjny, przyciągający każdego roku niezliczone rzesze turystów.

Turyści odwiedzający okolicę Rytra to zarówno osoby starsze, jak i młodzież, poszukująca aktywnych form wypoczynku. Na terenie gminy znajdują się liczne szlaki turystyczne oraz ścieżki rowerowe, przebiegające w pobliżu atrakcyjnych zakątków Beskidu Sądeckiego. W miejscowości tej często organizowane są także prestiżowe konferencje i spotkania firmowe. Każdego roku w sierpniu odbywa się ponadto impreza plenerowa, znana jako „Dni Rytra”.

Hattama

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>