Wisełka – piękny nadbałtycki kurorcik

Większość nadmorskich miejscowości to głośne, oblegane w sezonie przez turystów kurorty. Nie wszyscy jednak, jadąc nad morze, chcą spędzać czas w hałasie i tłumie. Dla takich osób idealnym miejscem będzie Wisełka. Jest to niewielka wieś położona w województwie zachodniopomorskim i administracyjnie podlegająca pod Wolin. Znajduje się w niej kameralne zaplecze noclegowe (np. Wisełka noclegi). Wiele prywatnych kwater przyjmuje gości i zapewnia im noclegi. Wisełka jest jednak bardzo spokojnym i jeszcze mało znanym turystom miejscem. Jeśli chcemy odpocząć nad morzem, znajdziemy tutaj piękną, dziką, piaszczystą plażę. Dojdziemy do niej przez las dębowo-bukowy, sosnowy zagajnik oraz wydmy. Jeśli udamy się szlakiem czerwonym w kierunku północno-wschodnim, będziemy mieli okazję zobaczyć latarnię morską Kikut (np. Kikut latarnia morska). Kiedyś na wzniesieniu Strażnica znajdował się punkt widokowy, który miał 12 metrów wysokości. Dziś jest tam w pełni zautomatyzowana latarnia morska, która niestety nie jest udostępniona do zwiedzania.

W miejscowości znajduje się także piękne jezioro Wisełka. Dotrzemy do niego, skręcając w prawo za restauracją. Jezioro ma łatwo dostępne, piaszczyste brzegi oraz jest otoczone lasem i polami. Możemy sobie po nim popływać łódką lub żaglówką. Wypożyczymy je przy zejściu na plażę. W jeziorze można także wędkować. Najłatwiej złowić tam szczupaka lub okonia. Wisełka świetnie nadaje się właśnie dla tych, którzy chcą odpocząć na łonie natury, zrelaksować się i spędzić czas w miejscu, w którym nie ma tłumów turystów. Jeśli zaś przez chwilę zatęsknimy za miejscem, w którym dużo się dzieje, możemy się wybrać do oddalonych o około 10 kilometrów Międzyzdrojów. To już typowy nadmorski kurort, w którym nie brakuje atrakcji. Możemy tam przejść się po nadmorskiej promenadzie oraz molo, wybrać do muzeum figur woskowych, zobaczyć zagrodę pokazową żubra czy też odwiedzić Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego. Jeśli udamy się jeszcze 10 kilometrów dalej od centrum kurortu, znajdziemy latarnię morską Świnoujście oraz fort Gerharda. A potem możemy znowu wrócić do naszej niewielkiej Wisełki i znowu wędkować, odpoczywać na dzikiej plaży lub nad jeziorem, relaksując się, ciesząc spokojem i ciszą. Wisełka ma wszystko, czego potrzebujemy w nadmorskiej miejscowości: plażę, las oraz gwarancję relaksu i odpoczynku od naszej zabieganej codzienności.

Hattama

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>